Miért hiba?
Ha például a konkurensének a weboldala cipofelsoreszkeszito.hu, és Ön lefoglalja a cipofelsoresz-keszito.hu-t, szinte biztos, hogy a potenciális látogatói között lesz olyan, aki az Ön weboldalával soha nem fog találkozni, mert kihagyja a kötőjelet a domain nevéből, és máris a konkurense honlapját nézi. Ebből következik, hogy ha a konkurense e-mail címe: info@cipofelsoreszkeszito.hu, akkor az Öné ne info@cipofelsoresz-keszito.hu legyen, hanem pl. kapcsolat@cipofelsoresz-keszito.hu. Ugyanakkor hozzon létre, és irányítsa át a saját e-mail címére egy info@cipofelsoresz-keszito.hu e-mail címet is, hátha a konkurensét kiválasztó ember Önnek fog véletlenül e-mailt írni, és így Ön tudja elvégezni neki az aktuális munkát.
Az ilyen egy karakterrel eltérő megoldások (úgynevezett typo-domainek) egy esetben lehetnek jók: Ha olyan domain typo (elgépelt) változatát sikerül regisztrálni, amelyet sokan látogatnak. pl.: expressz.hu. Ha sikerül regisztrálnia az expresz.hu domain nevet, szinte biztos hogy ezzel automatikusan sok látogatót is fog szerezni, hiszen nem minden ember tudja helyesen leírni az expressz.hu-t.
Van amikor kifejezetten jó, ha hasonlít az én domain nevem a konkurenséhez.
Aki később hozta létre az oldalt, annak van esélye ügyfeleket kapni a konkurenciától.
Nekem van egy ilyen oldalam. Aminek nem foglaltam le ékezetes változatát. A konkurencia létrehozta. Egy-két ügyfelet talán el is vitt…
Még az a megnyugtató, hogy az emailek meg hozzám jönnek. (mert ékezetes email címet a legtöbb levelező nem enged beírni…)
Ugyancsak érdekes lehet a domain végződés. Nekem van egy ….hu oldalam a konkurensem befoglalta a ….eu-t
Még szerencsém itt is, hogy az embereknek a hu ugrik be először. De tudom, hogy van átjárás a konkurensem és az én honlapom között.
Igazad van, köszönöm a kiegészítést! 🙂
Ádám