Berényi Konrád írta meg a következő esetet: Ismerőse ügyfele (Halászcsárda tulaj) azért vesztett el egy 40 fős rendezvényt, mert a Csárdát bemutató videó lejátszásakor egy híres politikusunkat szidó videó jelent meg ajánlásként, amely a leendő rendezvény szervezőjének nem tetszett, ugyanis azt hitte, hogy ezt a Csárda tulaja rakta oda.
Ebből kiindulva érdemes tiltani az ajánlott videók megjelenítését. Ha nem tesszük meg, könnyen kellemetlen helyzetbe kerülhetünk egy hasonló ügyfél esetében.
Persze azért megfontolandó, hogy érdemes-e ezzel tölteni az időt? Megéri? Néhány kérdésre válaszolnunk kell a döntés előtt:
- Aki a politikai beállítottságunk miatt választ minket, biztosan jó ügyfél lesz?
- Vajon tényleg emiatt történt a fent említett lemondás, vagy ez csak egy jó “ürügy” volt?
- Ha az ajánlott videók között főleg saját másik videók lennének, nem vesztünk ezeknek a blokkolásával többet, mint egy-egy elveszett ügyféllel?
Ha szükséges, a videó ajánlás megjelenítésének tiltására van lehetőség! Mit lehet tenni az ellen, hogy pl. videó beágyazásakor, a videó lejátszása után ne jelenjen meg a videóajánló? A videó alatt található “Beágyazás” funkciónál a “Ajánlott videók megjelenítése, amikor a videó befejeződik” rész előtti pipát ki kell venni, és az ezután megjelenő kóddal kell a videót beágyazni a weboldalunkra.
Nekem az a véleményem, hogy attól, hogy valaki politikai, világnézeti beállítottság alapján választ szolgáltatót még lehet jó ügyfél. Sőt meggyőződésem, hogy bizonyos értékrendet valló ügyfeleimben jobban megbízok, mint ezzel ellentétesekkel.
Amit nem tehetek meg: én válogassak ügyfeleim közül politikai, világnézeti alapon.
Erről egyszer írt egy jónevű marketinges is ezzel ellentétes véleményt. Azt mondta, hogy nyugodtan provokáljuk a vevőinket. Legalább megtudjuk, hogy ki a komoly vevő. Szerinte a komoly vevő nem dönt politikai alapon. Szerintem igen.
Van két azonos termékeket forgalmazó bolt a lakóhelyemen. Őszintén szólva én ahhoz megyek, akkor is, akinek értékrendjével egyetértek.
De az ügyfeleimet nem provokálom nézeteimmel. (ezért nagyon fontos az ajánlás kivétele a youtube -ból. Nem is gondoltam volna erre. )
Az jutott még eszembe, hogy az sem lenne jó, ha a konkurens reklám videók jelennének meg az enyém után. És a google-nél ez kulcsszavak miatt előfordulhat,
Itt nem arról van szó, hogy a szolgáltató utasította el az ügyfelet a politikai nézete miatt, hanem a leendő ügyfél nem kért a szolgáltatóból annak vélt politikai beállítottsága miatt.
Provokálni szerintem sem érdemes az érdeklődőket, ügyfeleket. Aki ezt teszi, azzal én sem értek egyet.
Én az 1. kérdésedre szerettem volna válaszolni. Ezek a “hovatartozás” dolgok inkább előítéletek.
Bocsánat, akkor félreértettem a válaszodat. (régebben írtam a cikket, időzítve volt, a kérdésre nem emlékeztem)
Persze, lehet jó ügyfél, ha valaki politikai beállítottság alapján választ ki, de azért nekem furcsa lenne. Ha szolgáltatót keresek, nekem fontosabb szempont a kompetencia 🙂