Tudnivalók kép és fájlfeltöltéssel kapcsolatban

Gyakran látok weblapokon a feltöltött képek rossz nevéből adódóan nem megfelelően megjelenő képeket. A hiba elkerülése nagyon egyszerű. Mutatom a lépéseket.

Tudnivalók kép és fájlfeltöltéssel kapcsolatban

A tökéletes megjelenés érdekében csak olyan nevű fájlt (jpg, png, gif/pdf/doc/xls/stb.) szabad feltölteni a weboldalra, amelynek a neve kizárólag a következőkből áll: ékezet NÉLKÜLI kisbetű, szám és kötőjel.

Példaként nézzük meg ezt a képet:

Ezt a képet sok módon el lehet rosszul nevezni. Mutatok pár példát, amiből látszik, hogy mi a fájlok elnevezésének helyes metódusa.

Helytelen fájlnévHelyes fájlnév
Auto.jpgauto.jpg
autó.jpgauto.jpg
Mercédesz Autó.jpgmercedesz-auto.jpg
IMG_20250117_223150.jpgmercedesz-auto.jpg

Néha szerverbeállítástól is függ, hogy látszódnak-e az ékezetes fájlnevek. Ha szerveroldali korlátozás van, akkor feltöltés után használhatatlanok lesznek azok a képet, amelyeknek a neve NEM a fenti metódus alapján van elnevezve:

kephiba

Jó hír:
WordPress weboldalon központilag át lehet neveztetni az ékezetes fájlok neveit ezzel a bővítménnyel: Media File Renamer  – ha utána a képek kis verziói hibásak lesznek, akkor a Regenerate Thumbnails bővítménnyel azokat is újra lehet generáltatni.

Képek veszteségmentes tömörítése

A képek elnevezése mellett fontos az is, hogy megfelelő méretben, és tömörítve kerüljenek fel a képek egy weboldalra. A képek veszteségmentes tömörítése nem nehéz feladat. Ezzel is foglalkozni kell!

Cikkértesítő

Ha nem szeretne lemaradni az új cikkekről, akkor iratkozzon fel az értesítőre!

Extra ajándékként rögtön elküldöm a 199 weboldal készítés hiba című cikksorozatom elérhetőségét!

“Tudnivalók kép és fájlfeltöltéssel kapcsolatban” bejegyzéshez 2 hozzászólás

  1. Hello

    Keresőoptimalizálás esetén is ékezet nélküli elnevezéséket használjunk a fájlok feltöltésénél.

    Ha a wordpress és a szerver nem jelez hibát akkor lehet ékezetesen felölteni?

  2. Szia Zoltán!

    Feltöltésnél jó eséllyel nem lesz vele gond. Gond akkor szokott lenni, amikor egyes gépek nem tudják kezelni azokat a képeket (nem fognak látszani a weboldalon), amelyeknek a nevében ékezet szerepel.

    Szűcs Ádám

Szólj hozzá!