Weboldal és webáruház tulajdonosként nagyon észnél kell lenni. Elég ha egy kicsit lankad a figyelem, és máris adminisztrátori jogosultságot adott valakinek.
WordPress
A WordPress weboldal készítés talán legnagyobb tévhite az, elég csupán feltelepíteni a WordPress-t, és készen is vagyunk. Az alábbi cikkek a WordPress csak egy szűk szeletét képesek bemutatni. De talán ebből is látszik, hogy egy külön szakma a WordPress weboldal fejlesztés.
Egyedi funkció hozzáadása WordPress weboldalhoz
WordPress weboldal készítés során sok esetben van szükség arra, hogy pár soros kóddal (snippettel) kiegészítsük, hogy valamit még „tudjon” a weboldal.
FTP-n feltöltött fájlok importálása WordPress médiatárba
Mi a teendő, ha a gyorsabb feltöltés érdekében FTP-n keresztül másolunk fel médiaelemeket WordPress-be, és szeretnénk ezeket elérni a Médiatár menüpontban is?
WooCommerce trükk: termékadatlapok nélküli vásárlás funkció
A WooCommerce úgy is használható rendelések leadására, és a rendelések kifizettetésére, hogy a klasszikus termékadatlapokkal nem is találkozik a vásárló.
10+ dolog amiért betelhet a tárhely, és leállhat a weboldal
Néha gondot okoz ügyfeleknél, hogy megtelik a weboldaluk „otthonául” szolgáló tárhely. Rosszabb esetben emiatt elérhetetlenné válik a weboldal is. Van megoldás!
Egyedi üzenet megjelenítése WooCommerce rendelés köszönőoldalán
A köszönőoldalak fontosságáról írtam pár éve. Most egy olyan megoldást hozok, amellyel a WooCommerce rendelés után megjelenő oldalra lehet egyedi üzenetet írni.
Tippek tömeges tartalomcsere feladatra WordPress honlaphoz
Előfordulhat, hogy valami miatt tömegesen kell szerkeszteni vagy törölni a weboldal egy bizonyos szövegét, szövegrészletét. Erre hoztam szuper megoldásokat.
WordPress teljesítményprofilozás és hibakeresés egyszerűen
Egy remek eszközt mutatok a WordPress weboldalakon használt bővítmények és kinézetének profilozására, amellyel sok esetben hatékonyan gyorsítható egy weboldal.
Felhasználói adatok szinkronizálása két WordPress között
Több helyzet előállhat egy vállalkozás életében, amikor szükség lehet az egyes weboldalai között a felhasználók szinkronizálásának.
A -2 kiegészítés eltávolítása WordPress tartalmak URL-jéből
A WordPress-ben képfeltöltéskor és oldal vagy bejegyzés létrehozásakor automatikusan generálódik az ún. SLUG a rendszerben. Néha „-2” kiegészítéssel a végén.
Ideiglenes, jelszó nélküli belépés létrehozása WordPress-ben
Ha a fejlesztője hozzáférést kér WordPress oldalához, megoldható az, hogy csak egy ideiglenes hozzáférést ad, ami az előre beállított idő után érvényét veszíti.
Egységár feltüntetése WooCommerce webáruház termékei alatt
Egy 2009-es rendelet szabályozza, hogy a termékek eladási árán felül az egységárát is fel kell tüntetni a webáruházakban. Erre a funkcióra mutatok bővítményt.