Előfordulhat, hogy valami miatt tömegesen kell szerkeszteni vagy törölni a weboldal egy bizonyos szövegét, szövegrészletét. Erre hoztam szuper megoldásokat.
Hasznos tippek és trükkök
Az alábbi válogatásban azok a cikkek szerepelnek, amelyek hasznos webes tippeket és trükköket mutatnak be.
Megéri utánvétes fizetési módot kínálni a webáruházakban?
A webáruház tulajok pár át nem vett utánvétes csomag után megkérdőjelezhetik az utánvétes fizetési módnak a létjogosultságát. De igazuk van? Számoljunk kicsit!
Felhasználói adatok szinkronizálása két WordPress között
Több helyzet előállhat egy vállalkozás életében, amikor szükség lehet az egyes weboldalai között a felhasználók szinkronizálásának.
A -2 kiegészítés eltávolítása WordPress tartalmak URL-jéből
A WordPress-ben képfeltöltéskor és oldal vagy bejegyzés létrehozásakor automatikusan generálódik az ún. SLUG a rendszerben. Néha „-2” kiegészítéssel a végén.
Ideiglenes, jelszó nélküli belépés létrehozása WordPress-ben
Ha a fejlesztője hozzáférést kér WordPress oldalához, megoldható az, hogy csak egy ideiglenes hozzáférést ad, ami az előre beállított idő után érvényét veszíti.
Egységár feltüntetése WooCommerce webáruház termékei alatt
Egy 2009-es rendelet szabályozza, hogy a termékek eladási árán felül az egységárát is fel kell tüntetni a webáruházakban. Erre a funkcióra mutatok bővítményt.
Bővítmények különféle események naplózására WordPress-ben
Több esetben indokolt lehet, hogy különféle események naplózva legyenek a weboldalunkon. Ezekre mutatok pár jól bevált megoldást néhány bővítmény formájában.
WordPress gyorsítás: MyISAM táblatípus helyett InnoDB
A weboldalak gyorsításánál minden apróság számíthat. Ilyen a a MyISAM táblalatípus lecserélése InnoDB-re. Mikor kell ezzel foglalkozni? Mit kell tenni pontosan?
Egyedi CSS hozzáadása az oldalakhoz WordPress-ben
Az ún. CSS kódok (nincs jó magyar fordítása) arra jók, hogy a weboldalak megjelenését testre lehessen szabni könnyedén. Legyen szó színekről, méretekről, stb.
Hogyan írjon tökéletes blogcikket? 20+ lépéses útmutató!
Ügyfeleim és olvasóim között sokaknak okoz gondot, hogyan álljanak neki egy blogcikk megírásának. Nekik próbálok meg segíteni ezzel a hiánypótló cikkel.
Milyen gyakran érdemes blogcikket írni és frissíteni?
Gyakran megkapom ezt a kérdést a weboldalt kérő ügyfeleimtől. A pontos válaszhoz meg kell ismerni a szempontrendszert, aminek függvénye a blogírási stratégia.
Mikor elég egy HTML oldal WordPress helyett? Esettanulmány!
2005 óta készítek weboldalakat. 2006 vagy 2007 óta pedig ~99%-ban WordPress weboldalakat csinálok. De mi az a ~1%? Erre mutatok példát a következő cikkben.