Bizonyára néhány olvasómban felmerült már a kérdés, milyen jó lenne tudni, “ki nézi az adatlapomat Facebookon”? A privát facebook profilomban sajnos több ismerősnél látom, hogy használta a sok-sok hasonló nevű alkalmazás egyikét.
Összefoglalva:
Egy alkalmazás sem tudja megmondani. Aki azt ígéri megmondja, hazudik.
Ezért született ez a poszt, hogy helyretegyem, mit is kockáztatunk ezen (és bármilyen más alkalmazás) használatával.
Kicsit az alkalmazások hátteréről, biztosan tudja, mit kockáztat egy-egy alkalmazás használatával?!
Ugyan vannak olyan alkalmazások, amelyek azt ígérik, megmutatják kik nézik/nézték a legtöbbször/legutoljára/éppen most a Facebook profilunkat, ám nem szabad bedőlni ezeknek. Elmondom hogyan működnek ezek “megmondó” oldalak: Ezen Facebook alkalmazások használata előtt elfogadjuk, hogy a hozzáférhet minden információhoz rólunk: ismerőseink listájához, adatainkhoz, rosszabb esetben még az üzenőfalunkra való posztolást is megengedjük neki. Cserébe egy véletlengenerátorral az ismerőseink közül kiválaszt párat, és kiadja eredménynek, ezzel azt sugallva, hogy tényleg hozzáférnek a Facebook adatbázisához. De a kulcs éppen az előző mondatban rejlik: külső fejlesztők által készített alkalmazás nem fér hozzá a Facebook belső adataihoz!
A különféle egyéb alkalmazások, mint pl. a népszerű “mi a ‘sokmindent ide helyettesíthetek’ neved”, valamint a “milyen autó/híres ember/sportoló/akármi/stb” illik hozzád is a következő metódussal működ(het)nek: Begyűjtenek minden elérhető adatot a használó személyről, illetve posztolhatnak a nevében az üzenőfalára képet, linket, stb.
Tehát óvatosan egy-egy alkalmazás használatával, mert egy-egy rossz kézbe kikerült e-mail cím is elegendő, hogy soha többet ne szabadulhasson meg az alkalmazás készítő spamjeitől. Vagy rosszabb esetben annak a spamjétől, akihez kikerül az alkalmazás által begyűjtött több ezres, vagy több tízezres/százezres e-mail cím lista. Valamint azt se felejtsük el, hogy nekünk milyen jó érzés kihámozni a sok-sok alkalmazás által generált “adathulladék” közül az értelmes Facebook tartalmakat.
Egyetért, vitatkozik? Szóljon hozzá lejjebb!
Kedves Szücs Ádám.Valami uton -módon biztos hogy van valami,mert az én exem uj barátnője.tudja hogy én néztem az adatlapját!Ez akkor hogy lehet?Üdvözlettel:Csilla
Hát lehetséges,reméllem tényleg igy van:))
Kedves Csilla!
Tényleg nincs ilyen opció.
Lehetőségek:
1) Blöffölt, bejött. Melyik volt barátnő ne nézné meg az exe adatlapját? 😉
2) Valakinek elmondta, aki neki továbbadta.
3) Egyéb. 🙂
Elnézést a kicsit komolytalan válaszért, de talán a témára való tekintettel elfogadható.
További szép napot!
Szűcs Ádám
Hello az adatlapomra nemtudok fellépni s az ismerőseim híreitse tudom elolvasni!!tudsz segíteni,már próbáltam mindent!!!
Kedves Erzsébet!
Sajnos így látatlanban nem tudom megmondani a hiba okát. Kérem vegye fel velem itt a kapcsolatot:
https://olcsoweboldal.hu/kapcsolat-elerhetoseg/
Szűcs Ádám
Kedves Ádám!
Nekem volva egy elképzelésem a működésre. Úgy gondolom, hogy ezek az alkalmazások nem a mi látogatóinkat, hanem a mi látogatásainkat figyeli, és saját adatbázist épit. Ebből az adatbázisból pontosan tudja majd dobni azokat a látogatókat (dátummal, időponttal), akiknél szintén telepitve van az alkalmazás. Mellé tesz még pár random látogatót és kész is a működőképesnek látszó blöff. Egy ismerősi körben kellő számú felhasználó esetén elég pontosan tud működni. Aki viszont nem telepiti, arról is nem tudja a rendszer, hogy kiket nézett meg, igy valós látogatóként sem tudja megjeleniteni senkinél.
Kedves László!
Köszönöm a véleményét!
Szűcs Ádám
Kedves Ádám! Én egy chrome bővítményről olvastam és telepítettem erre a célra, a “Facebook profile view notification 1.1.7” nevűt, 1 db 2 hónappal ezelőtti látogatót mutatott, mást semmit. Valós adatot mutathat? Köszönöm, B.
Kedves Bernadett!
Nem ismerem az említett kiegészítőt. A fent leírtakat érdemes megfogadni.
Szűcs Ádám